حتماً بارها از خود پرسیده اید که آیا لوازم جانبی که برای دستگاه اپل خود تهیه می کنید تایید شرکت اپل را دارد؟ همچنین محصولاتی که گواهی شده هستند قیمت کمی بالاتر دارند. برای پاسخ به این سوال باید به گواهینامه ای که توسط شرکت اپل منتشر شده است توجه کنیم که آن گواهینامه با نام MFI معرفی شده است. در واقع گواهینامه MFi مخفف Made for iPhone/iPod/iPad است. این برنامه‌ای است که تولیدکنندگان لوازم جانبی آن دستگاه‌ها باید از آن استفاده کنند تا سخت‌افزار آنها توسط اپل تأیید شود. این اقدام یک فرآیند سختگیرانه است زیرا تولیدکنندگان مجبور می باشند، محصولات را از طریق آزمایش‌های انطباق اپل اجرا کنند. این آزمایش‌ها ایمنی (گرمای بیش از حد)، دوام، سازگاری لوازم جانبی و کنترل‌های جک هدفون را بررسی می کند. اما وقتی محصولی دارای گواهی MFi باشد، می توانید مطمئن باشید که استفاده از آن بی خطر است.

آیا لوازم جانبی تایید نشده اپل بسیار بد هستند؟

بیایید چیزی را روشن کنیم: همه لوازم جانبی تایید نشده اپل لزوماً بد نیستند. اگر یک گیم پد بدون گواهی یا یک جفت هدفون دارید که برای شما مانند یک قطعه عالی کار می کند، این خوب است! اما، به طور کلی، لوازم جانبی تایید نشده اپل - به ویژه کابل های شارژ - زباله هستند! به همین سادگی!!

راهنمایی:

کابل لایتنینگ به USB اپل "طراحی شده توسط اپل در کالیفرنیا" و "اسمبل شده در چین"، "اسمبل شده در ویتنام" یا "اسمبل شده در برزیل" (معمولاً در ایران اسمبل شده در چین) است. در انتهای این متن یک شماره سریال 12 رقمی خواهید دید. مانند شکل زیر:

نگاهی گذرا به راهنمای تقلبی اپل تنها چیزی است که برای درک این موضوع نیاز است. لوازم جانبی اپل، مانند کابل های لایتنینگ، بر اساس استانداردهای فوق العاده خاص تنظیم شده اند. آنها در اندازه های سازگار با اجزای سازنده، صاف و کاملاً با فاصله ساخته شده اند. برخلاف کابل های USB، همه کابل های لایتنینگ باید یکسان باشند (مانند شکل زیر) در اینجا نمونه هایی از  کابل لایتنینگ به USB آورده شده است. سه مورد سمت چپ برند اپل هستند، بقیه تقلبی یا بدون تایید هستند.

ویا:

مشخصاً تفاوت را بدونه نیاز به راهنمایی خودتان متوجه خواهید شد! منبع: سایت اپل

در فروشگاه آلفا دیجیک همواره از محصولات اصلی اپل بهره مند خواهید شد. برای هماهنگی بیشتر با شماره تلفن های فروشگاه در صفحه اول تماس حاصل فرمایید.